Arkada Çalsın
 Müzik 2 Sezon

Kimin albümü çıktı, hangi müzisyenin hayatı film oluyor, sektörde son günlerde neler yaşanıyor? Hepsini haftalık müzik bülteninizde.

Arkada Çalsın - 1. bölüm Oynat
1. Sezon 1. Bölüm

Arkada Çalsın - 1. bölüm

Son-ki-üç-dört! Haftalık müzik bülteniniz Arkada Çalsın sunar: Obama'nın yıl sonu listesi, Paul McCartney'in yeni albümü, Ed Sheeran'ın yeni single'ı ve çok daha fazlası.

Arkada Çalsın - 2.bölüm - 2020'de neler dinledik? Oynat
1. Sezon 2. Bölüm

Arkada Çalsın - 2.bölüm - 2020'de neler dinledik?

2020 kendi kendimize konser verip ayna karşısında dans ettiğimiz bir yıl oldu. İptal olan konserler, herkesi podcast yayıncısı yaptı. Ama bu şartlarda bile yeni albümler çıkmadı değil. Müzik dünyasının belki de hiç şahit olmadığı bir yıldan geriye bakınca aklımızda neler kaldı?

Arkada Çalsın - 3.bölüm Oynat
1. Sezon 3. Bölüm

Arkada Çalsın - 3.bölüm

Alkolün etkisiyle adını Celine Dion yapan adam. Karantinaya yabancılık çekmeyen Nick Cave'den müjde. Grammy'nin yıldızı kim olacak? Hepsi ve daha fazlası haftalık müzik bülteniniz Arkada Çalsın'da.

Arkada Çalsın - 4.bölüm Oynat
1. Sezon 4. Bölüm

Arkada Çalsın - 4.bölüm

Uzun yıllar sonra ortaya çıkan muhteşem Sertap konseri. Bir haftada 15 milyon izlenen single. Foo Fighters içki üretse alır mıydınız? Lady Gaga ve milli marş mı? Hepsi haftalık müzik bülteniniz Arkada Çalsın'da.

Arkada Çalsın - 5.bölüm Oynat
1. Sezon 5. Bölüm

Arkada Çalsın - 5.bölüm

Son-ki-üç-dört haftalık müzik bülteniniz başlıyor! Sex Pistols'un gitaristinin yazdığı Lonely Boy kitabı dizi oluyor. Duman'ın son üyesi de kendi albümünü çıkardı. Metallica’dan son gelişmeler ve 2021’in en çok beklenen albümleri bu bölümde.

Arkada Çalsın - 6.bölüm Oynat
1. Sezon 6. Bölüm

Arkada Çalsın - 6.bölüm

Küçük küçük dans edeceğiniz haberler başlıyor. Billie Ellish'dan Instagram canlı yayınında albüm haberi. Metallica cover'larıyla albüm çıkaracak Miley Crus'tan Türk metal grubu Pentegram'ın yeni albümüne kadar müzik dünyasının konuştuğu haberler Arkada Çalsın'da.

Arkada Çalsın - 7.bölüm Oynat
1. Sezon 7. Bölüm

Arkada Çalsın - 7.bölüm

Müzik bülteniniz başlıyor, sesi açın. Super Bowl'un devre arası şovu yine müzik gündemine damga vurdu. Foo Fighters onuncu albümünü yayınladı. Hangi tür müzik satışları %35 azaldı? Coldplay sevenleri bu habere bayıldı... Hepsi ve daha fazlası Arkada Çalsın'da.

Arkada Çalsın - 8.bölüm Oynat
1. Sezon 8. Bölüm

Arkada Çalsın - 8.bölüm

Müzik bülteniniz başlıyor! Rock & Roll Hall of Fame adayları. Yıldızlar karması gibi bir EP. Chick Corea'nın vedası. New Order sürprizi. Hepsi Arkada Çalsın'da.

Arkada Çalsın - 9.bölüm Oynat
1. Sezon 9. Bölüm

Arkada Çalsın - 9.bölüm

Haftalık müzik bülteniniz başlıyor. Daft Punk'ın olay yaratan vedası. Çağrı Tezel'den yeni albüm. Eski rock'çıların belgeseli ve çok daha fazlası Arkada Çalsın'da.

Arkada Çalsın - 10.bölüm Oynat
1. Sezon 10. Bölüm

Arkada Çalsın - 10.bölüm

Gaga'nın köpekleri. Kurban'ın ilk albümü sonunda streaming ortamlarında. Rick Astley'e hala şaşırıyoruz. Yürüyedur Aleyna Tilki! Haftalık müzik bülteniniz başlıyor!

Arkada Çalsın - 11.bölüm Oynat
1. Sezon 11. Bölüm

Arkada Çalsın - 11.bölüm

Eminem’den yeni klip. Reggae ustası Bunny Wailer'dan üzücü haber. Kanye West seçim kampanyası için çocuklardan mı para aldı? Rammstein karantinada boş durmadı. Konserler başlıyor mu yoksa? Müzik haberleri bu hafta da dolu dolu.

Arkada Çalsın - 12.bölüm Oynat
1. Sezon 12. Bölüm

Arkada Çalsın - 12.bölüm

Foo Fighters’ın son albümü Medicine At Midnight için ürettiği sakesinden sonra Deftones da kendi tekilasını üretti. Tracy Morgan’ın Louis Armstrong biyografik filmi üzerinde çalışıyor. Grammy’ler sahiplerini buldu...

Arkada Çalsın - 13.bölüm Oynat
1. Sezon 13. Bölüm

Arkada Çalsın - 13.bölüm

Müzikseverseniz kesin seveceğiniz bülten başlıyor. Geçen hafta gerçekleştirilen Grammy Ödül Töreni bitse de tartışmaları devam ediyor. Glastonbury tek bir konser için izin koparmaya çalışıyor. Kanye West’in kişisel serveti 6.6 milyar dolara yükseldi. Nova Norda, Korhan Futacı ile birlikte şahane yeni bir single yayınladı.

Arkada Çalsın - 14.bölüm Oynat
1. Sezon 14. Bölüm

Arkada Çalsın - 14.bölüm

Elton John, Metallica’yla kayda giriyor. Guillaume de Kadebostany, Barış Demirel’in “Sal Beni” adlı şarkısı kendi imzasını bir rework ile attı. Yo-Yo Ma, ikinci doz Koronavirüs aşısını olduktan sonra aşılama merkezinde sıra bekleyenlere konser verdi. Moğollar’ın 55. yılına özel saygı duruşu projesi. Müzik bülteniniz başlıyor!

Arkada Çalsın - 15.bölüm Oynat
1. Sezon 15. Bölüm

Arkada Çalsın - 15.bölüm

Bu hafta Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’dan büyük müzik festivallerinden haberler gelmeye başladı. Türkçe sözlü trap müziğin en büyük isimlerinden Şehinşah’ın Youtuber Orkundk’ye eşlik ettiği “Merhamet Yok” adlı yeni şarkısı yayınlandı. Madness’in 40 yıllık hikayesi “Before We Was We: Madness By Madness” başlıklı bir docuseries ile anlatılacak.

Arkada Çalsın - 16.bölüm Oynat
1. Sezon 16. Bölüm

Arkada Çalsın - 16.bölüm

'Müziksiz asla' diyenlerin bülteni başlıyor! Erkin Koray’dan yeni video. Black Eyed Peas üyelerinden Bluetooth’la çalışan bir akıllı maske. Kid Cudi SNL’de. Elvis çizgi roman oluyor. Ezhel yine interneti kırdı.

Arkada Çalsın - 17.bölüm Oynat
1. Sezon 17. Bölüm

Arkada Çalsın - 17.bölüm

Müziksiz yapamayan bu bültensiz yapamaz.
K-Pop’un en büyük gruplarında olan Blackpink Youtube’da en çok aboneye sahip müzik gruplarından biri oldu. Dave Grohl, yeni şarkısında The Rolling Stones’un efsane solisti Mick Jagger’a eşlik ediyor. DMX geçirdiği kalp krizi sebebiyle 50 yaşında yaşamını yitirdi.

Arkada Çalsın - 18.bölüm Oynat
1. Sezon 18. Bölüm

Arkada Çalsın - 18.bölüm

Black Sabbath,The Stone Roses, Queen, Oasis ve Coldplay gibi efsanelerin albümlerini kaydettiği 50 yıl önce kurulan Rockfield Stüdyoları’nın hikayesini anlatmak için efsaneler bir araya geliyor. Kolektif İstanbul 15. yılına özel yeni yeni albüm. Alice Cooper’ın şarkıları ninni oldu. Yeni Zelanda'da salgının başından beri ilk kez 50 bin kişilik sosyal mesafesiz bir konser düzenlendi.

Arkada Çalsın - 19.bölüm Oynat
1. Sezon 19. Bölüm

Arkada Çalsın - 19.bölüm

Nihayet pandeminin ilk dev konseri Barcelona'da 5 bin kişiyle verildi. Covid testi sonuçları ise umut verici. Andrei Borovikov adlı Rusya vatandaşı, Rammstein’ın P*ssy adlı şarkısının klibini paylaştığı için porno dağıtımı suçundan tutuklandı. 2019’da Küba Kültür Bakanlığı’nın yerel müzisyenlerle birlikte konserler vermesi için davet ettiği Blondie’nin bu seyahati belgesel oluyor. Da Poet’in uzun zamandır beklenen yeni albümünden son haberler.

Arkada Çalsın - 20.bölüm Oynat
1. Sezon 20. Bölüm

Arkada Çalsın - 20.bölüm

Dinlerken eşlik etmek isteyeceğiniz haber bülteni Arkada Çalsın başlıyor! Seattle’lı grunge rock efsanesi Pearl Jam eski sahne performanslarını Deep hub adlı internet sitesinden yayınladı. Coldplay yeni albümünden yayınlanan ilk single olan ‘Higher Power’ı ilk kez Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki Fransız Astronot Thomas Pesquet dinledi. Covid-19 salgını başladığından beri yapılmış en büyük konser etkinliği olan Vax-Live, YouTube ve çeşitli platformlardan yayınlandı.

Arkada Çalsın - 21.bölüm Oynat
1. Sezon 21. Bölüm

Arkada Çalsın - 21.bölüm

Janet Jackson’un, 7 milyon dolarla hala tüm zamanların en pahalı video klibi sayılan 1995 tarihli “Scream”de giydiği kıyafetin tamamı 125 bin dolardan satıldı. The Black Keys’in blues coverlarından oluşan yeni albümü Delta Kream yayınlandı. Duran Duran yeni albümünden ilk single’ı Billboard Music Ödülleri’nde seslendirdiği gibi 40. yılını da kutlayacak. Bob Dylan için Oklohoma, Tulsa Art’ta açılacak “Bob Dylan Center” adlı müzede sanatçının 60 yıllık müzik arşivinden eserlere yer verilecek.

Arkada Çalsın - 22.bölüm Oynat
1. Sezon 22. Bölüm

Arkada Çalsın - 22.bölüm

Eurovision 2021’in birincisi İtalya’yı temsil eden Maneskin adlı rock grubu oldu. Duran Duran yeni şarkısı Invisible’ı yayınladı. Caz denildiğinde akla ilk gelen 5 albümden biri olan John Coltrane albümü A Love Supreme bu yıl 60. yılını kutluyor. Radiohead solisti Thom Yorke ve gitarist besteci Jonny Greenwood’un davulcu Tom Skinner ile kurdukları yeni grupları The Smile, Worthy Fam Festivali’nde sürpriz bir biçimde tanıtıldı

Arkada Çalsın - 23.bölüm Oynat
1. Sezon 23. Bölüm

Arkada Çalsın - 23.bölüm

Bob Dylan’ın 1970 tarihli Self Portrait albümünü Ohio’daki University Heights Kütüphanesi’nden 1973’te ödünç alan Howard Simon, albümü 48 yıl sonra iade etti. İçlerinde Patti Smith, Rage Against The Machine, Julian Casablancas, Run The Jewels, Roger Waters, Questlove gibi büyük isimlerin bulunduğu 600 sanatçı İsrail’in Filistin politikalarını eleştirerek boykot çağrısında bulundu. Memleketin sakin seslerinden, solo şarkılarının yanında Rain Lab gibi projelerde de duyduğumuz İdil Meşe’yi Umut Çetin’le bir araya getiren yeni single Yabani Otlar yayımlandı.

Arkada Çalsın - 24.bölüm Oynat
1. Sezon 24. Bölüm

Arkada Çalsın - 24.bölüm

Arkada Çalsın'da bu hafta yine birbirinden ilginç haberler var. Armageddon Türk'in yeni albümü çıktı ve size ilginç bir deneyim vadediyor. Ezhel ses getirmeye devam ediyor. Tüm dünyada viral olmuş 'Astroanut in the Ocean'a yapılan remix derlemesi çok beğenildi.

Arkada Çalsın - 25.bölüm Oynat
1. Sezon 25. Bölüm

Arkada Çalsın - 25.bölüm

The Cure’dan haber var. Türkiye’de çok ilgi gören besteci ve kamança üstadı Mark Eliyahu ve Cem Adrian ortak üretimleri olan “Derinlerde” single’ını duyurdu. The Ringo Jets, 10 yıl önce kendi elleriyle hazırlayıp elden dağıttığı, 120 adetli limitli ilk fiziksel üretimi The Lunch Pack EP’nin 'remastered' halini streaming servislerde yayınladı.

Arkada Çalsın - 26.bölüm Oynat
1. Sezon 26. Bölüm

Arkada Çalsın - 26.bölüm

Dave Grohl durmadan yeni bir şey yaptığı için yeminimizi bozup bir Foo Fighters haberine yer veriyoruz. Bu haftanın yatırım tavsiyesi olarak George Harrison’un All Things Must Pass albümünün 50. yılı şerefine hazırlanan “Uber Deluxe” versiyonunu seçtik. Macy Gray, ABD bayrağının, halkın farklılıklarını yansıtmadığına dair fikirlerini ABD Başkanı Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris’e yazdığı açık mektup ile açıkladı.

Arkada Çalsın - 27.bölüm Oynat
1. Sezon 27. Bölüm

Arkada Çalsın - 27.bölüm

28. İstanbul Caz Festivali’nde sahne alacak isimler belli oldu. Ed Sheeran’ın yeni single’ı Bad Habits İngiltere listelerine 1 numaradan girdi. Azealia Banks, Russell Crowe’ın kendisini darp edip ve ırkçı küfürler kullanmakla suçladı. ABD’li rapçi Tyler, The Creator yeni albümü ‘Call Me If You Get Lost’u sonunda yayınladı. Pentagram'ın ilk albümü plak formatında çıktı.

Arkada Çalsın - 28.bölüm Oynat
1. Sezon 28. Bölüm

Arkada Çalsın - 28.bölüm

28. İstanbul Caz Festivali’nde sahne alacak isimler belli oldu. Ed Sheeran’ın yeni single’ı Bad Habits İngiltere listelerine 1 numaradan girdi. Azealia Banks, Russell Crowe’u kendisini darp edip ve ırkçı küfürler kullanmakla suçladı.

Arkada Çalsın - 29.bölüm Oynat
1. Sezon 29. Bölüm

Arkada Çalsın - 29.bölüm

Salgın tedbirleri ve karantina derken uzun zamandır konser görmemiş aç müzikseverler sonunda bir rock konseri izleyebildi. 17 yıllık kariyerinde pek çok efsane MC'yle sahne alan prodüktör ve DJ Sivo, Griot adlı albümünde Türkçe hip-hop’un yıldızlarını bir araya topladı. Foo Fighters’ın Dünya Plakçılar Günü sebebiyle kurduğu Bee Gees cover grubu Dee Gees’in ilk klibi yayınlandı.

Arkada Çalsın - 30.bölüm Oynat
1. Sezon 30. Bölüm

Arkada Çalsın - 30.bölüm

Brit rock’ın en harika gruplarından Blur’ün gitaristi Graham Coxon, Superstate adlı çizgi romanını Z2 Comics’den yayımlınacak. Kanye West yakında yeni albümünü çıkarıyor olabilir. Manic Street Preachers yeni single yayınladı.

Arkada Çalsın - 31.bölüm Oynat
1. Sezon 31. Bölüm

Arkada Çalsın - 31.bölüm

Konser haberleri bir bir gelmeye başladı, yüzler gülüyor. Memleketin en yaratıcı gruplarından biri olan Nekropsi konser haberini gururla sunabiliriz. Geçen yıl alnının ortasına 24 milyon dolarlık bir mücevher çakan trap yıldızı Lil Uzi Vert bu kez “wasp-127b” adlı exoplanet yani ötegezegen’i satın aldığını duyurdu. Radiohead’den Thom Yorke ve Jonny Greenwood’un Sons of Kemet davulcusu Tom Skinner’la kurdukları yeni grup The Smile’dan yeni albümünü kaydetti.

Arkada Çalsın - 32.bölüm Oynat
1. Sezon 32. Bölüm

Arkada Çalsın - 32.bölüm

Geçen hafta rockçı ve metalciler için zor geçti. 80’li ve 90’lı yılların önemli gruplarından Metal Church solisti Mike Howe 56 yaşındayken yaşamını yitirdi. İngiliz besteci ve söz yazarı Arlo Parks’ın ciddi bir liste başarısı yakalayan çıkış albümü Collapsed in Sunbeams’deki Too Good adlı parçaya Unknown Mortal Orchestra imzalı bir remix geldi. Türkiye’nin yeni nesil hip-hop’undaki en iyi isimlerden biri olan Şehinşah son konserinde “Bir sürprizim var, umarım beğenirsiniz” diyerek seyircilere çay paketi fırlattı.

Arkada Çalsın - 33.bölüm Oynat
1. Sezon 33. Bölüm

Arkada Çalsın - 33.bölüm

Anadolu rock efsanesi Moğollar üyelerinden bas gitarist Taner Öngür, 1992'de yayımladığı ilk solo albümü Alarm'ı modifiye etti. Foo Fighters konserlerinde gelenekselleşene sahneye seyirci çağırıp şarkı çaldırma olayı 2 yıldan sonra yeniden başladı. 2021’de dağıldığını açıklayarak kariyerini zirvede sona erdiren Daft Punk üyelerinden Thomas Bangalter bir bale müziği bestelediğini duyurdu.

Arkada Çalsın - 34.bölüm Oynat
1. Sezon 34. Bölüm

Arkada Çalsın - 34.bölüm

Kurt Cobain’in Fender Jag-Stang gitarının replika modelleri Nirvana’nın efsane albümü Nevermind’ın 30. yılı şerefine satışa sunuluyor. Plak şirketi CBS’in eski başkanı, büyük müzik insanı Walter Yetnikoff 87 yaşında yaşamını yitirdi. Geçen hafta Eric Clapton ve Brian May’in Kovid-19 aşısı üzerinden tartışmasından bahsetmiştik. Bu hafta da Eagles, sadece aşı olanların katılabileceği konserlerine bir yenisini ekledi.

Arkada Çalsın - 35.bölüm Oynat
1. Sezon 35. Bölüm

Arkada Çalsın - 35.bölüm

Amerikan pop müziğinin en klasik şarkılarından American Pie 50 yaşında. Kenan Doğulu'nun yeni single'ı. The Offspring’in davulcusu Pete Parada Covid-19 aşısı olmayı reddettiğinden grupla yollarını ayırdığını açıkladı.

Arkada Çalsın - 36.bölüm Oynat
1. Sezon 36. Bölüm

Arkada Çalsın - 36.bölüm

Charlie Watts'ın ardından. WOMEX’in 2021 Sanatçı Ödülü Aynur Doğan’a verildi. Kanye West’in uzun zamandır yayın tarihini ertelediği Donda adlı albümü sonunda yayınladı.

Arkada Çalsın - 37.bölüm Oynat
1. Sezon 37. Bölüm

Arkada Çalsın - 37.bölüm

Kourtney Kardashian’ın tişörtü, Blink 182'nin grubun eski solistini çıldırttı. ABBA durduk yere geri döndü. Theodorakis'e veda...

Arkada Çalsın - 38.bölüm Oynat
1. Sezon 38. Bölüm

Arkada Çalsın - 38.bölüm

2021 MTV Video Müzik Ödülleri sahiplerini buldu. Radiohead, Kid A ve Amnesiac albüm kayıtlarının daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış versiyonlarını “KID A MNESIA” adı altında yayınlayacağını açıkladı. Metallica’nın siyah kapaklı albüm diye bilinen 1991 tarihli “Black Album”’ün 30. yılının kutlanması amacıyla yayınlanacak “Blacklist” toplamasını streaming servislerden dinlemek artık mümkün.

Arkada Çalsın - 39.bölüm Oynat
1. Sezon 39. Bölüm

Arkada Çalsın - 39.bölüm

Liam Gallagher helikopterden düştü. Kim Kardashian, kızı North West’in gotik olduğunu ve Black Sabbath dinlediğini açıkladı. Nick Cave'i bekliyoruz...

Arkada Çalsın - 40.bölüm Oynat
1. Sezon 40. Bölüm

Arkada Çalsın - 40.bölüm

Bu bölümde Billie Eilish'in dertlerini görüyoruz. Nirvana’nın efsane albümü Nevermind’ın 30. yıldönümü sebebiyle fantastik bir kutu set satışa çıkacak. Machine Gun Kelly dayak yemelere doymuyor. Eminem pozcu rapçilerin kariyerini bitirirken kendi işine bakmaya devam ediyor.

Arkada Çalsın - 41.bölüm Oynat
1. Sezon 41. Bölüm

Arkada Çalsın - 41.bölüm

Metal camiasından Türkiye'ye selam var. Van Halen'ın oğlu Guns ile sahnede. Adele geri dönüyor olabilir. Glastonbury Festivali’nin bu yılki headliner’ının Billie Eilish olacağı açıklandı.

Arkada Çalsın - 42.bölüm Oynat
1. Sezon 42. Bölüm

Arkada Çalsın - 42.bölüm

Adele'den yeni albüm. Beatles'ı kim kurdu kim dağıttı? Ozzy koronaya da yenilmiyor. Dwayne “The Rock” Johnson karşımıza rap yaparak çıktı.

Arkada Çalsın - 43.bölüm Oynat
1. Sezon 43. Bölüm

Arkada Çalsın - 43.bölüm

Kanye West son günlerde isim değişikliği ve talihsiz bir sahne performansıyla gündeme geldi. Mötley Crüe’nün solisti Vince Neil solo konseri sırasında sahneden düşüp birkaç kaburgasını kırdı. Kanada, Ontario’daki bir okulun müdürünün Iron Maiden hayranı olduğu için başı derde girdi

Arkada Çalsın - 44.bölüm Oynat
1. Sezon 44. Bölüm

Arkada Çalsın - 44.bölüm

Lana Del Rey son albümü Blue Banisters’ın hitlerinden “Arcadia”yı The Late Night Show with Stephen Colbert programında seslendirdi. Boosie, Lil Nas X’e karşı söyledikleri yüzünden linç yedi. Björk yine değişik işler peşinde.

Arkada Çalsın - 45.bölüm Oynat
1. Sezon 45. Bölüm

Arkada Çalsın - 45.bölüm

Jay-Z’yi Rock and Roll Hall of Fame 2021 kabul töreninde sunan kişi ABD eski Başkanı Barack Obama oldu. Morrissey’in üç yeni demosu ortaya çıktı. Donald Glower yani müzik ortamlarının bildiği ismiyle Childish Gambino’nun dizisi Atlanta’nın 3. sezon fragmanı yayınlandı.

Arkada Çalsın - 46.bölüm Oynat
1. Sezon 46. Bölüm

Arkada Çalsın - 46.bölüm

Travis Scott sahnedeyken yaşanan izdiham sebebiyle aralarında 14, 16 yaşlarında iki gencin de bulunduğu 8 izleyici yaşamını yitirdi. Yönetmen Edgar Wright, çok uzun bir müzik klibini andıran 2017 tarihli “Baby Driver” filminin ikincisinin senaryosunu yazmış bile. Evanesence ve Halestorm birlikte çıktığı 2021 turnesinde bir de sahneyi paylaştı. Pentagram turneye çıkıyor.

Arkada Çalsın - 47.bölüm Oynat
1. Sezon 47. Bölüm

Arkada Çalsın - 47.bölüm

Arctic Monkeys geliyor. Ne yapıyorsunuz Sophia Urista Hanım? Maneskin MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde ‘En İyi Rock Sanatçısı’ ödülünü kazandı.

Arkada Çalsın - 48.bölüm Oynat
1. Sezon 48. Bölüm

Arkada Çalsın - 48.bölüm

Adele'den rekor üzerine rekor. Drake'in başı dertten kurtulmuyor. Taylor Swift yönetmenliğe soyundu...

Arkada Çalsın - 49.bölüm Oynat
1. Sezon 49. Bölüm

Arkada Çalsın - 49.bölüm

İngiltere Kraliyeti’nden ayrılan Barbados Cumhuriyeti’nde yapılan törende Rihanna da ulusal kahraman ilan edildi. Grammy 2022 adayları belirlendi. Rami Malek’in Freddie Mercury’yi canlandırdığı Queen’in hikayesini anlatan Bohemian Rhapsody filminin ödemeleri gecikmiş

Arkada Çalsın - 50. bölüm Oynat
1. Sezon 50. Bölüm

Arkada Çalsın - 50. bölüm

Adele’in Instagram hesabıyla ilgili harika bir haber aldık bu hafta. Cambridge Dükü Prens William, Apple Music 1’da 6 Aralık’ta yayınlanan podcast’inde AC/DC hayranı olduğunu açıkladı. Billie Eilish son albümü Happier Than Ever’ın kapanış şarkısı Male Fantasy’nin klibini yayınladı.

Arkada Çalsın - 51. bölüm Oynat
1. Sezon 51. Bölüm

Arkada Çalsın - 51. bölüm

Progresif Metal grubu Tool’un davulcusu Danny Carey Missouri Uluslararası Havalimanı’nda gözaltına alındı. Travis Scott headliner olduğu Coachella Festival kadrosundan çıkarıldı. Rock n’ Roll’u başlatan piyano açık artırmayla satılıyor.

Arkada Çalsın - 52. bölüm Oynat
1. Sezon 52. Bölüm

Arkada Çalsın - 52. bölüm

Björk yine beyaz perdede. Aşı karşıtlığıyla bilinen blues efsanesi Eric Clapton bu kez daha da garip bir hadiseye imza atarak tepki çekti. Queen gitaristi Brian May, Covid-19’a yakalandığını açıkladı. ZZ Top kataloğunu BMG ve KKR’ye 55 milyon dolara sattı.

Arkada Çalsın - 53.bölüm Oynat
1. Sezon 53. Bölüm

Arkada Çalsın - 53.bölüm

Bir yılın daha sonuna geldik. 2021'in öne çıkan müzik olaylarına şöyle bir bakıyoruz...

Arkada Çalsın - 54. bölüm Oynat
1. Sezon 54. Bölüm

Arkada Çalsın - 54. bölüm

Jason Derulo, Las Vegas’ta bir kumarhaneden çıkarken kendisine Usher diye seslenen kişiye sağlam bir küfür çakıp yumruk attı. Dünyanın en büyük festivallerinden Coachella’nın yeni ana sanatçıları Kanye West ve Billie Eillish olarak açıklandı.

Arkada Çalsın - 55. bölüm Oynat
1. Sezon 55. Bölüm

Arkada Çalsın - 55. bölüm

Kendini projeden projeye atan Dave Grohl ve arkadaşları bu kez korku-komedi tarzında bir filmi çekti. Tool, Metallica ve The Black Keys gibi gruplar, son turnelerinde teknik veya kulis ekiplerinde hasta var mı yok mu diye anlamak için bu köpeklerden yardım almaya başlamış bile. 1960’ların efsane vokal gruplarından The Ronettes’in baş solisti Ronnie Spector 78 yaşında yaşamını yitirdi.

Arkada Çalsın - 56. bölüm Oynat
1. Sezon 56. Bölüm

Arkada Çalsın - 56. bölüm

Pearl Jam’in solisti Eddie Vedder’ın 11 yıl sonra yayınlayacağı solo albüm “Earthling”den “Brother the Cloud” isimli yeni bir şarkı daha paylaşıldı. İngiliz hit pop grubu Right Said Fred üyeleri hayranlarını komplo teorilerinden bahseden, aşı karşıtı Neo-Nazi grubunun linkini paylaşarak şaşırttı. Keanu Reeves en sevdiği şarkıyı açıkladı.

Arkada Çalsın - 57. bölüm Oynat
1. Sezon 57. Bölüm

Arkada Çalsın - 57. bölüm

Mor ve Ötesi'nden 10 yıl sonra yeni albüm. Fugees'den haber var. Meat Loaf, 74 yaşında yaşamını yitirdi...

Arkada Çalsın - 58. bölüm Oynat
1. Sezon 58. Bölüm

Arkada Çalsın - 58. bölüm

Joe Rogan - Neil Young cephesinde son gelişmeler. Dünya Rihanna'nın bebeğini bekliyor. 1200 sanatçı tarihçi, müzik endüstrisinden ismin yer aldığı kabul komitesinin seçtiği isimlerden sonra bir kabul edilmek için halk oylamasından da geçilmesi gereken 25 yıllık Rock and Roll Hall of Fame’in 2022 adayları belli oldu.

Arkada Çalsın - 59. bölüm Oynat
1. Sezon 59. Bölüm

Arkada Çalsın - 59. bölüm

Don’t Look Up, Dune, Encanto, Parallel Mothers ve 12 dalda adaylığı bulunan The Power of the Dog. Pearl Jam ve Mötley Crüe birbirine girdi. Sons of Anarchy dizisinin çok sevilen şarkılarının sahibi The White Buffalo’nun 7 Mayıs günü İstanbul konseri açıklandı.

Arkada Çalsın - 60. bölüm Oynat
1. Sezon 60. Bölüm

Arkada Çalsın - 60. bölüm

Snoop Dogg plak şirketi aldı. Kanye West’in çocukça söylemlerinin ardı arkası kesilmiyor. Eminem Spotify’da 10 farklı albümü de 1,5 milyar dinlenmeye ulaşan tek sanatçı oldu.

Arkada Çalsın - 61. bölüm Oynat
1. Sezon 61. Bölüm

Arkada Çalsın - 61. bölüm

Britney Spears, anılarını yazacağı kitap için 15 milyon dolar karşılığında sözleşme yaptı. Justin Bieber, Las Vegas konserini Covid-19 virüsüne yakalandığı için ertelemek zorunda kaldı. Türkiye’nin en büyük caz müzisyenlerinden biri olan trompetçi Ahmet Muvaffak Falay, 92 yaşında hayatını kaybetti.

Arkada Çalsın - 62.bölüm Oynat
1. Sezon 62. Bölüm

Arkada Çalsın - 62.bölüm

Lenny Kravitz, Miley Cyrus, The Weeknd, David Gilmour gibi sanatçılar Rusya’ya karşı tepkisini ortaya koydu. Maneskin, dünya turnesi kapsamında sonunda Türkiye’ye geliyor. The Pixies, yeni single’ı Human Crime’ı yayınladı.

Arkada Çalsın - 63. bölüm Oynat
1. Sezon 63. Bölüm

Arkada Çalsın - 63. bölüm

Glastonbury 2022 kadrosunu açıkladı. Dua Lipa mahkemelik oldu. Pink Floyd’un efsane davulcusu Nick Mason grubu Saucerful of Secrets grubuyla 6 Haziran’da Volkswagen Arena’da sahne alacak.

Arkada Çalsın - 64.bölüm Oynat
1. Sezon 64. Bölüm

Arkada Çalsın - 64.bölüm

Rusya'ya yaptırımlar müziği de vuruyor. İstanbul Caz Festivali’nin bu yıl 29’ncusu düzenleniyor. Kanye West saçmalamaktan vazgeçmiyor.

Arkada Çalsın - 65. bölüm Oynat
1. Sezon 65. Bölüm

Arkada Çalsın - 65. bölüm

MESAM ve MSG gece saat 24:00'den sonra canlı müzik yasağının sona ermesi için ortak çağrı yaptı. Artık Red Hot Chili Peppers'ın da The Hollywood Walk of Fame yolunda bir yıldızı var! Harry Styles'ın yeni albümü yolda.

Arkada Çalsın - 66.bölüm Oynat
1. Sezon 66. Bölüm

Arkada Çalsın - 66.bölüm

Foo Fighters’ın davulcusu Taylor Hawkins 50 yaşında yaşamını yitirdi. RHCP'den yeni albüm. Madame Tussauds yeni bir David Bowie heykelini ziyarete açtı.

Arkada Çalsın - 67.bölüm Oynat
1. Sezon 67. Bölüm

Arkada Çalsın - 67.bölüm

Covid-19 salgını sebebiyle iki kez ertelenen 64. Grammy Ödülleri Las vegas’taki MGM Garden Arena’da düzenlendi. Linkin Park’ın Numb adlı single’ı Spotify’da 1 milyar dinlenmeyi geçti.

Arkada Çalsın - 68. bölüm Oynat
1. Sezon 68. Bölüm

Arkada Çalsın - 68. bölüm

That’s What I Like geçen günlerde YouTube’da 2 milyar izlenmeyi geçti. Dua Lipa, Spotify da 20 milyar dinlenmeye ulaşan 6. kadın sanatçı oldu. Amy Winehouse’un 2007’de Glastonbury Festivali’ndeki performansının tamamı 15. yılına özel olarak plak formatında satışa sunuluyor.

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur