Soundbreaking

Belgesel 8.0

Müziğin en ikonik isimleriyle modern stüdyo kaydının bir asırlık evrimini anlatan belgesel serisi. Arşiv görüntüleri ve kayıtlarla günümüz müziğinin en efsane sanatçılarının daha önce hiç görülmemiş röportajlarını ve bugünün müziğini nasıl dönüştürdüğünü göreceksiniz.

Soundbreaking - Fragman Oynat
1. Sezon Fragman

Soundbreaking - Fragman

Müziğin en ikonik isimleriyle modern stüdyo kaydının bir asırlık evrimini anlatan bu belgesel serisinde, arşiv görüntüleri ve kayıtlarla günümüz müziğinin en efsane sanatçılarının daha önce hiç görülmemiş röportajlarını ve bugünün müziğini nasıl dönüştürdüğünü göreceksiniz.

Soundbreaking - 1. bölüm Oynat
1. Sezon 1. Bölüm

Soundbreaking - 1. bölüm

Bir plak yapımcısı sanatçının vizyonunu nasıl gerçekleştirir ve eserlerini gelecek nesillere aktarır? Sam Phillips, George Martin, Phil Spector, Dr. Dre ve Rick Rubin gibi sektördeki en büyük yapımcıların stillerine bir bakış.

Soundbreaking - 2. bölüm Oynat
1. Sezon 2. Bölüm

Soundbreaking - 2. bölüm

Bu bölüm kayıt stüdyolarının nasıl birer enstrüman haline geldiğini araştırıyor. Manyetik bandın ortaya çıkması, çok kanallı kaydın evrimi, yaratıcı ve hayal gücü geniş sanatçıların popüler müziği nasıl değiştirdiğini gözlemliyoruz.

Soundbreaking - 3. bölüm Oynat
1. Sezon 3. Bölüm

Soundbreaking - 3. bölüm

Vokal, bir şarkının en temel parçalarından biridir; ama hem teknik olarak hem de şarkının duygusal kalitesi açısından kaydetmesi en zor olanıdır. Bu bölümde insan sesini kaydetmenin arkasındaki sanat ve bilim araştırılıyor.

Soundbreaking - 4. bölüm Oynat
1. Sezon 4. Bölüm

Soundbreaking - 4. bölüm

Bu bölümde elektriğin daha önce duyulmamış sesleri yaratmak için nasıl kullanıldığını ve bu üretim sürecine nasıl kanalize edildiğinin hikayesini bulacaksınız. Elektrogitarın icadının ve sentezlenmiş müziğin evriminin arkasındaki reaksiyonlar zincirinin izini süreceksiniz.

Soundbreaking - 5. bölüm Oynat
1. Sezon 5. Bölüm

Soundbreaking - 5. bölüm

Eğer vokal bir şarkının kalbiyse, içimizde ilkel içgüdüye dokunarak bizi harekete geçiren ritim yani “beat” vücudunu oluşturur. Bu bölümde müzikteki ritmi, ritmi bozmayı ve sonsuz sayıdaki denemeyi izliyoruz.

Soundbreaking - 6. bölüm Oynat
1. Sezon 6. Bölüm

Soundbreaking - 6. bölüm

Bu bölümde kaydedilmiş seslerden 'bit'leri veya var olan kayıtlardan parçaları örnek olarak kullanmaya, yani müzikte devrim yaratan 'örnekleme' (sampling) tekniğine göz atılıyor.

Soundbreaking - 7. bölüm Oynat
1. Sezon 7. Bölüm

Soundbreaking - 7. bölüm

MTV, müzik kayıtları ve kliplerle ayrılmaz bir bağ kurduğu için müzik endüstrisinin dönüşümünü de göz önüne seriyor. Klipleri, MTV’den internete kadar takip ediyoruz ve günümüzün popüler müzikteki rolünü aydınlatmaya çalışıyoruz.

Soundbreaking - 8. bölüm Oynat
1. Sezon 8. Bölüm

Soundbreaking - 8. bölüm

Vinil plak, kaset, CD ve MP3. Her neslin kendine özgü bir müzik medyası var. Müzik dinlemek için kullanılan formatlar, sevdiğimiz müziği nasıl ve nerede dinlediğimizin yanında toplama, saklama ve paylaşma şeklimizi de belirliyor.

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur