Soundbreaking

Belgesel 4 Bölüm

IMDB: 8,0/10 Müziğin en ikonik isimleriyle modern stüdyo kaydının bir asırlık evrimini anlatan belgesel serisi. Arşiv görüntüleri ve kayıtlarla günümüz müziğinin en efsane sanatçılarının daha önce hiç görülmemiş röportajlarını ve bugünün müziğini nasıl dönüştürdüğünü göreceksiniz.

Bölümler
Soundbreaking - 1. bölüm
Sezon 1 Bölüm 1

Soundbreaking - 1. bölüm

Bir plak yapımcısı sanatçının vizyonunu nasıl gerçekleştirir ve eserlerini gelecek nesillere aktarır? Sam Phillips, George Martin, Phil Spector, Dr. Dre ve Rick Rubin gibi sektördeki en büyük yapımcıların stillerine bir bakış.

Soundbreaking - 2. bölüm
Sezon 1 Bölüm 2

Soundbreaking - 2. bölüm

MTV'nin şarkılar ve klipler arasında ayrılmaz bir bağlantı kurması müzik endüstrisini nasıl değiştirdi? Klip tarihini MTV’den internete kadar takip eden bu bölüm, kliplerin popüler müzikteki rolünü aydınlatıyor.

Soundbreaking - 3. bölüm
Sezon 1 Bölüm 3

Soundbreaking - 3. bölüm

Vokal, bir şarkının en temel parçalarından biridir; ama hem teknik olarak hem de şarkının duygusal kalitesi açısından kaydetmesi en zor olanıdır. Bu bölümde insan sesini kaydetmenin arkasındaki sanat ve bilim araştırılıyor.

Soundbreaking - 4. bölüm
Sezon 1 Bölüm 4

Soundbreaking - 4. bölüm

Bu bölümde elektriğin daha önce duyulmamış sesleri yaratmak için nasıl kullanıldığını ve bu üretim sürecine nasıl kanalize edildiğinin hikayesini bulacaksınız. Elektrogitarın icadının ve sentezlenmiş müziğin evriminin arkasındaki reaksiyonlar zincirinin izini süreceksiniz.