Türlerin Gündemi
 Haber 1 Sezon

Türkiye’den ve Dünya’dan hayvanlar aleminin son dakika gelişmeleri izlemesi en keyifli bültende.

Türlerin Gündemi - 1. Bölüm Oynat
1. Sezon 1. Bölüm

Türlerin Gündemi - 1. Bölüm

Emekli narkotik köpeğinden Danimarka'daki vizon katliamına kadar hayvan dünyasındaki son gelişmeler.

Türlerin Gündemi - 2. Bölüm Oynat
1. Sezon 2. Bölüm

Türlerin Gündemi - 2. Bölüm

Nevşehir'de belediyeye el koyan koyunlar, bizim bir türlü geçiremediğimiz Hayvan Hakları Yasası'nı geçirmeye başaran ülke, Kenya'da mahsur kalan zürafa operasyonu... Hepsi haftalık hayvanlar alemi bülteni Türlerin Gündemi'nde.

Türlerin Gündemi - 3. bölüm Oynat
1. Sezon 3. Bölüm

Türlerin Gündemi - 3. bölüm

Bizim gündemimiz malum. Peki ya onların gündeminde bu hafta neler var?
New York'taki fayton krizinden yılbaşı kutlayan koalalara kadar hayvanlar aleminde neler olup bittiğine bir göz atalım.

Türlerin Gündemi - 4. bölüm Oynat
1. Sezon 4. Bölüm

Türlerin Gündemi - 4. bölüm

Dört gözle beklediğimiz Hayvan Hakları Yasası ne zaman geliyor? Hasta arkadaşını günlerce hastanede bekleyen Boncuk'un göz yaşartan kavuşma anı. Kendini hala hayvanat bahçesinde zanneden zavallı ayı. Makam aracını satıp sokak hayvanlarına yatıran koca yürekli belediye başkanı bu hafta Türlerin Gündemi'nde.

Türlerin Gündemi - 5. bölüm Oynat
1. Sezon 5. Bölüm

Türlerin Gündemi - 5. bölüm

Beyaz Saray'da başkana şans getiren köpekler, pideciyle arkadaş olan tilki, yılkı atlarına fısıldayan adam ve hayırsever kedi Şaziye... Haftalık hayvanlar alemi bülteniniz başlıyor.

Türlerin Gündemi - 6. bölüm Oynat
1. Sezon 6. Bölüm

Türlerin Gündemi - 6. bölüm

Hayvanlar alemi bülteniniz başlıyor. Dünyanın en uzun köpeğine veda. Balçığa saplanan dana, en küçük kertenkelenin keşfi, kurtlar tilkiler neler neler... Hepsi Türlerin Gündemi'nde.

Türlerin Gündemi - 7.bölüm Oynat
1. Sezon 7. Bölüm

Türlerin Gündemi - 7.bölüm

Bill'in ödüllük performansı. Haftanın kahramanı kedi Marsha. Hayvan Hakları Yasası hala sıkıntılı. Yaban hayvanları eve ücretsiz dönecek...

Türlerin Gündemi - 8.bölüm Oynat
1. Sezon 8. Bölüm

Türlerin Gündemi - 8.bölüm

Mavi köpeklerin sırrı çözüldü. Başı dara düşen bir geyik. Haftanın kahramanı kedi Arthur. Japon balığına can yeleği desteği. İkizdere'de hayvan satış yasağı. Hepsi haftalık hayvanlar alemi bülteninizde.

Türlerin Gündemi - 9.bölüm Oynat
1. Sezon 9. Bölüm

Türlerin Gündemi - 9.bölüm

Bu köpekleri kim boyuyor? Kargalara fısıldayan mahalle. Tilkilerle koşan kadınlar. Liyakat nişanı kazanan ilk köpek. Hepsi haftalık hayvanlar alemi bülteniniz Türlerin Gündemi'nde.

Türlerin Gündemi - 10.bölüm Oynat
1. Sezon 10. Bölüm

Türlerin Gündemi - 10.bölüm

Haftaya sevimli haberlerle başlayalım. Kokpite giren kedi. Yol kesen altın maymunlar. Artvin Belediyesi'nden barınaklara dair ilginç karar. Ünlü Yaren leylekten sevindiren haber. Anne olan en yaşlı kuş... Haftalık hayvanlar alemi bülteniniz çok dolu.

Türlerin Gündemi - 11.bölüm Oynat
1. Sezon 11. Bölüm

Türlerin Gündemi - 11.bölüm

En sevimli haber bülteni başlıyor. Major’ın kısa süen saray günleri. Fukushima kedilerinin kahramanı Sakae Kato. Yasaklı ırklar meselesi. Yaren Leylek Adem Amca’ya kavuştu. Hayvanlar alemi yine içimizi ısıtmaya devam ediyor.

Türlerin Gündemi - 12.bölüm Oynat
1. Sezon 12. Bölüm

Türlerin Gündemi - 12.bölüm

Hayvan bülteniniz başlıyor! Hayvan hakları karnemiz pek iç açıcı değil. Üsküdar'da sahibinin hayatını kurtaran köpek. Hayvanat bahçesinden geyik kaçırıp yiyen caniler. Bir sokak hayvanı olarak 'rakun' desek?

Türlerin Gündemi - 13.bölüm Oynat
1. Sezon 13. Bölüm

Türlerin Gündemi - 13.bölüm

Tilkileri beslemek zararlı mı? İstanbul’daki sokak köpekleri belgeselle dünyayı geziyor. Sirkte sert koşullarda çalıştırılan filler. Boğazına ip bağlanıp ölüme terk edilen köpekler... Hayvan bülteniniz başlıyor.

Türlerin Gündemi - 14.bölüm Oynat
1. Sezon 14. Bölüm

Türlerin Gündemi - 14.bölüm

Başkanlık köpeği Major bildiğiniz gibi. Dexter narkotik köpeği olmak için fazla iyi niyetli çıktı. Doğurmak isteyen kediye arabasını verdi. Hayvanlar için de korona aşısı çıktı.

Türlerin Gündemi - 15.bölüm Oynat
1. Sezon 15. Bölüm

Türlerin Gündemi - 15.bölüm

İzmir'de Sam isimli bir köpek toplu taşımayla evine dönmeye çalışıyor. Vapura binen Sam'i bulmak için bir kampanya başlatıldı. Tecavüze yeltenen suçluyu köpek Karlos yakaladı. Deniz aygırı Wally, yaşam alanından 300 deniz mili uzakta, Galler’de ortaya çıktı. Şimdi otostopla eve dönmeye çalışıyor. Tayland'ın sokak hayvanı dev kertenkele marketi bastı.

Türlerin Gündemi - 16.bölüm Oynat
1. Sezon 16. Bölüm

Türlerin Gündemi - 16.bölüm

Hayvan gündemi yine yoğun. Yuvasına geri dönebilmek için her yolu ve her toplu taşıma aracını deneyen Sam evinin yolunu buldu. Küçük köpek ırklarına özgü meşhur sinirleriyle Squirt ve Mei Mei çıtayı iyice yukarı taşıdı ve ayı kovaladı. Dünyanın en büyük tavşanı Darius kayıp. Ralph'i dinlediniz mi?

Türlerin Gündemi - 17.bölüm Oynat
1. Sezon 17. Bölüm

Türlerin Gündemi - 17.bölüm

Türlerin Gündemi’nde bu hafta: Adaların kaybolan atları aranıyor, haberler iyi değil. Sarı isimli köpek minik kuzuyu emziriyor. Yolunu kaybeden flamingo kendini Gümbet’te buldu. Ev hayvanları da pandemiden bayıldı.

Türlerin Gündemi - 18.bölüm Oynat
1. Sezon 18. Bölüm

Türlerin Gündemi - 18.bölüm

Alabayların Türkmenistan'da bayramı oldu. Maskeleri hayvanlara zarar vermeden kullanmayı öğrenmemiz lazım. İnsanların yarışını köpek bire kazandı. Şempanze Lucy'nin acı hikayesi.

Türlerin Gündemi - 19.bölüm Oynat
1. Sezon 19. Bölüm

Türlerin Gündemi - 19.bölüm

Türkiye'nin en sevimli haber bülteni başlıyor! Tam kapanmada sokak hayvanları unutuldu mu? Yaren leylek anne oldu. Almanya'nın Baden Württemberg eyaletinde köpek sahiplenmek isteyenler sınava girerek, köpek ehliyeti alacaklar.

Türlerin Gündemi - 20.bölüm Oynat
1. Sezon 20. Bölüm

Türlerin Gündemi - 20.bölüm

Chicago'nun başı farelerle belada. Adaların atları konusu atlara faydası olmayan bir siyasi rant konusu haline geldi. Bir lise pandemi döneminde zor günler yaşayan sokak köpeği Kalite’yi sahiplendi. Nesli tükendi sanılan Anadolu parsı Cudi'de ortaya çıktı

Türlerin Gündemi - 21.bölüm Oynat
1. Sezon 21. Bölüm

Türlerin Gündemi - 21.bölüm

Geçen haftalarda Dünya Arı Günü’nü kutladık. Peki böyle bir gün niye var? Didim Belediyesi havai fişek kullanımını tüm ilçede yasakladı. Netflix dizisi Tiger King’in çekildiği Oklahoma'daki hayvan parkındaki 68 büyük kediye el konuldu. “Hayvanlar gülmez” diyenler yanıldı. Haftanın en sevimli bülteni başlıyor!

Türlerin Gündemi - 22.bölüm Oynat
1. Sezon 22. Bölüm

Türlerin Gündemi - 22.bölüm

Rus yetkililer, koronavirüse karşı hayvanları aşılamaya başladıklarını söyledi. Avustralya anakarasında yıllar sonra yeni Tazmanya canavarlarının doğuşu geniş çaplı çabaların soyu tükenmekte olan hayvanları koruyabileceğine dair umutları körükledi. Husky’leri bilen bilir. Havlama huyları yoktur ama uluma huyları vardır...

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur