İstanbul Hesabı
 Program 3 Sezon 8.6

Ahmet Mümtaz Taylan İstanbul'un farklı semtlerini dolaşıyor. Bazen cebindeki 50 lirayla o bölgenin en ünlü yemeklerini yiyip yerel halktan bölgenin tarihi ve kültürünü öğreniyor, bazen de şehrin karanlığına dalıp geceleri neler olup bittiğini araştırıyor. Tabii ki şehrin arka bahçesi olan arka sokakları ve kenar mahalleleri de unutmuyor.

İstanbul Hesabı - Fragman Oynat
1. Sezon Fragman

İstanbul Hesabı - Fragman

Ahmet Mümtaz Taylan cebinde 50 lirayla İstanbul'un farklı semtlerini dolaşıyor. Bazen o bölgenin en ünlü yemeklerini tadıyor bazen yerel halktan bölgenin tarihi ve kültürünü öğreniyor.

İstanbul Hesabı - Arnavutköy Oynat
1. Sezon 1. Bölüm

İstanbul Hesabı - Arnavutköy

Sadece 50 Lira'yla İstanbul'un keyfini çıkarmak mümkün mü? Ahmet Mümtaz Taylan, bazen belediye otobüsüne binerek, bazen de yürüyerek en uygun fiyata en lezzetli yemeklerin peşinden gidiyor. Beşiktaş'tan Yeniköy'e uzanan macerasında pandemiye rağmen üstelik kısıtlı bütçeyle İstanbul'un tadını çıkarıyor. Üstelik sahneyi en güzel gören yerden; banklardan.

İstanbul Hesabı - Cihangir'den Şişhane'ye Oynat
1. Sezon 2. Bölüm

İstanbul Hesabı - Cihangir'den Şişhane'ye

Ahmet Mümtaz Taylan, yine cebinde 50 TL ile bu kez Cihangir'den yola çıkıyor. Hem yiyip içerek hem de İstanbul'un en güzel yerlerinden geçerek Çukurcuma'ya, Galata'ya ve Şişhane'ye uzanıyor. Yerel esnafları, sürpriz sokakları, tarihi mekanları keşfetmek için 50 TL yetecek mi?

İstanbul Hesabı - Kilyos Oynat
1. Sezon 3. Bölüm

İstanbul Hesabı - Kilyos

Ahmet Mümtaz Taylan yine sarı montunu giyiyor ve Taksim'den yola çıkıp şehrin kuzey ucuna, Kilyos'a gidiyor. 50 TL ile güneşli bir günde Kilyos keyfi yapabilecek mi yoksa bu güzel havalar onu mahvedecek mi?

İstanbul Hesabı - Kuzguncuk Oynat
1. Sezon 4. Bölüm

İstanbul Hesabı - Kuzguncuk

Ahmet Mümtaz Taylan cebinde 50 Lira'yla Beşiktaş'tan yola çıkıp soluğu Kuzguncuk'ta alıyor. 'Kentler birer okulsa, semtler de öğretmenlerdir.' diyor. Rengarenk, lezzet dolu bir Kuzguncuk gezisi için 50 Lira yetecek mi?

İstanbul Hesabı - Balat Oynat
1. Sezon 5. Bölüm

İstanbul Hesabı - Balat

İstanbul'un en eski semtlerinden Balat'tayız. Ahmet Mümtaz Taylan rengarenk merdivenlerden çıkarak, 800 yıllık tarihi binalara girerek, semtin yerlileriyle, sonradan gelen güzel yüreklileriyle sohbet ediyor, işletmeleri ziyaret ediyor. 50 Lira'yla başlayan bu güzel günün hikayesi bakalım nasıl sonlanacak?

İstanbul Hesabı - Moda Oynat
1. Sezon 6. Bölüm

İstanbul Hesabı - Moda

Ahmet Mümtaz Taylan bu hafta 'karşı'ya geciyor. Anadolu Yakası'nın en gözde semtlerinden Moda'da lodoslu bir günün hikâyesi İstanbul Hesabı'nda.

İstanbul Hesabı - Samatya Oynat
1. Sezon 7. Bölüm

İstanbul Hesabı - Samatya

Rum, Ermeni, Kürt, Türk, Arnavut, Laz... Ahmet Mümtaz Taylan'ın yolu bu hafta İstanbul'un en çokkültürlü, en eski, en renkli semti Samatya'ya düşüyor. Duygudan duyguya sürükleneceğiniz, hem çok eğleneceğiniz hem de gözlerinizin dolacağı özel bir günün hikâyesi İstanbul Hesabı'nda.

İstanbul Hesabı - Karaköy Oynat
1. Sezon 8. Bölüm

İstanbul Hesabı - Karaköy

Ahmet Mümtaz Taylan, cebinde 50 lirayla bu hafta Taksim'den metroya atlıyor, soluğu Karaköy'de alıyor. Binlerce yıllık tarihi, görkemli binaları, balık çarşısı, sokak müzisyenleri, güzel kedileriyle karlı bir Karaköy'de turluyoruz.

İstanbul Hesabı - Kireçburnu Oynat
1. Sezon 9. Bölüm

İstanbul Hesabı - Kireçburnu

Karadeniz'e açılmadan önce gemiler, Rus Savaşı'nda göçmenler ve tabii 'O gemi bir gün gelecek' diyen unutulmaz karakter İsmail Abi. Bu sahil adeta 'bekleyenlerin başkenti'. Ahmet Mümtaz Taylan bu hafta 'Leyla ile Mecnun' dizisinde oynarken ikinci evi olan, sokaklarını, yokuşlarını ezbere bildiği Kireçburnu'nda. Tabii ki cebinde 50 lirayla.

İstanbul Hesabı - Eminönü Oynat
1. Sezon 10. Bölüm

İstanbul Hesabı - Eminönü

Yalnız hanlar, renkli çarşılar, cıvıl cıvıl insanlar, binlerce yıllık tarih... Ahmet Mümtaz Taylan cebinde yine 50 TL ile İstanbul'un en özel semtlerinden Eminönü'nde turluyor. Kış ortasında bahar gibi güzel bir günün hikâyesi İstanbul Hesabı'nda.

İstanbul Hesabı - Çengelköy Oynat
1. Sezon 11. Bölüm

İstanbul Hesabı - Çengelköy

Ahmet Mümtaz Taylan yine cebinde sadece 50 TL ile bu kez Çengelköy'e gidiyor. Güneşli bir günde Boğaz esintisi eşliğinde şahane bir gün geçirmek için rehberiniz hazır...

İstanbul Hesabı - Yeldeğirmeni Oynat
1. Sezon 12. Bölüm

İstanbul Hesabı - Yeldeğirmeni

Ahmet Mümtaz Taylan'ın bu bölüm rotası Kadıköy'deki Yeldeğirmeni. Tarihi apartmanlar, eskiden kalma esnaflar, yepyeni sanat atölyeleri ve minik cafe'leriyle sıcacık bir gün geçiriyor. Bakalım 50 TL ile ne yiyecek, nereleri gezecek?

İstanbul Hesabı - Galata Oynat
1. Sezon 13. Bölüm

İstanbul Hesabı - Galata

Ahmet Mümtaz Taylan, Yüksek Kaldırım'dan güpegündüz yokuş aşağı inip kendini Galata'da buluyor. Cebinde 50 lirayla tatlı bir İstanbul gününde güzel anılar biriktiriyor.

İstanbul Hesabı - Caddebostan Oynat
1. Sezon 14. Bölüm

İstanbul Hesabı - Caddebostan

Ahmet Mümtaz Taylan'ın bu haftaki rotası Caddebostan. Anadolu Yakası'nın en çok ilgi gören yerini keşfe çıkıyoruz. Deniz havasına ve güzel sohbetlere doyacağınız bir bölüm sizlerle.

İstanbul Hesabı - Sarıyer Oynat
1. Sezon 15. Bölüm

İstanbul Hesabı - Sarıyer

Ahmet Mümtaz Taylan'ın bu haftaki rotası Sarıyer. 50 TL ile Beşiktaş'tan Sarıyer'e yolculuk yaptığımız, bol sohbetli ve çay-simitli bölümü kaçırmayın!

İstanbul Hesabı - Nişantaşı Oynat
1. Sezon 16. Bölüm

İstanbul Hesabı - Nişantaşı

İstanbul Hesabı'nın bu bölümünde rotamız Nişantaşı. 50 Lira ile Nişantaşı'nın en güzel yerlerini gezmek için hazırlanın.

İstanbul Hesabı - Burgazada Oynat
1. Sezon 17. Bölüm

İstanbul Hesabı - Burgazada

Ahmet Mümtaz Taylan bu bölümde bahara en yakışan yere, Burgazada'ya gidiyor. Denizin, huzurun, Sait Faik'in adresinde bir günü kaçırmayın.

İstanbul Hesabı - Bomonti Oynat
1. Sezon 18. Bölüm

İstanbul Hesabı - Bomonti

İstanbul Hesabı'nda bu haftaki durağımız Kurtuluş, Bomonti. Farklı kültürlerin buluştuğu Kurtuluş'ta semt pazarından kahvecilere, sahaflardan tarihi pastanelere uzanan sıcak sohbetlerle yolculuk ettiğimiz bu bölümü kaçırmayın!

İstanbul Hesabı - Sultanahmet Oynat
1. Sezon 19. Bölüm

İstanbul Hesabı - Sultanahmet

Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı bu hafta Sultanahmet'te. İstanbul'un güzel semtlerinden, turistlerin yoğunlukta olduğu Sultanahmet'i Ahmet Mümtaz Taylan farkıyla geziyoruz. Kaçırmayın!

İstanbul Hesabı - Yeşilköy Oynat
1. Sezon 20. Bölüm

İstanbul Hesabı - Yeşilköy

İstanbul Hesabı'nın bu bölümünde Ahmet Mümtaz Taylan'la Yeşilköy'deyiz. Yeşiköy'ün bilmediğimiz sokaklarını, yeşilliğin ve denizin sakinliği eşliğinde tanıyoruz.

İstanbul Hesabı - Boğaz Turu Oynat
1. Sezon 21. Bölüm

İstanbul Hesabı - Boğaz Turu

Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı'nın bu haftaki bölümünde bir deniz havası alıyoruz. 50 Lira ile yola çıkan ve boğaz turu yapan Ahmet Mümtaz Taylan, hoş sohbeti ve anlatımlarıyla bu bölümde sizlerle.

İstanbul Hesabı - Beşiktaş Oynat
1. Sezon 22. Bölüm

İstanbul Hesabı - Beşiktaş

Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı'nın bu haftaki bölümünde Beşiktaş'ta şampiyonluk havası alıyoruz. 50 Lira ile yola çıkan Ahmet Mümtaz Taylan'ın bu haftaki sürprizi Yılmaz Erdoğan.

İstanbul Hesabı - Emirgan ve Yeniköy Oynat
1. Sezon 23. Bölüm

İstanbul Hesabı - Emirgan ve Yeniköy

Ahmet Mümtaz Taylan'la bu hafta Beşiktaş'tan Emirgan'a, sonrasında ise Yeniköy'e gidiyoruz. 50 Lira ile İstanbul turunu ve Ahmet Mümtaz Taylan'ın eşsiz sohbetini kaçırmayın.

İstanbul Hesabı - Unkapanı ve Fatih Oynat
1. Sezon 24. Bölüm

İstanbul Hesabı - Unkapanı ve Fatih

Ahmet Mümtaz Taylan'la bu hafta tarihi bir gezinin yanı sıra renkli caddeleri, sokakları geziyoruz. Sohbetin bol olduğu bu bölümü kaçırmayın.

İstanbul Hesabı - Heybeliada Oynat
1. Sezon 25. Bölüm

İstanbul Hesabı - Heybeliada

Ahmet Mümtaz Taylan'la bu hafta Heybeliada'dayız. Denizin, huzurun ve bol sohbetin bol olduğu bu bölümü kaçırmayın!

İstanbul Hesabı - Atatürk Kent Ormanı Oynat
1. Sezon 26. Bölüm

İstanbul Hesabı - Atatürk Kent Ormanı

İstanbul Hesabı'nın bu bölümünde Ahmet Mümtaz Taylan ile Taksim'den Atatürk Kent Ormanı'na gidiyoruz. Yeşilin, huzurun ve sessizliğin yerinde buluşalım!

İstanbul Hesabı - Anadolu Kavağı Oynat
1. Sezon 27. Bölüm

İstanbul Hesabı - Anadolu Kavağı

İstanbul Hesabı'nda bu hafta Anadolu Kavağı'ndayız. Ahmet Mümtaz Taylan'ın bu haftaki yolculuğunu kaçırmayın!

İstanbul Hesabı - Sirkeci ve Gülhane Oynat
1. Sezon 28. Bölüm

İstanbul Hesabı - Sirkeci ve Gülhane

Ahmet Mümtaz Taylan'la bu hafta İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Sirkeci'yi geziyoruz ardından ağaçların gölgesinde dinlenmeye Gülhane Park'ındayız. Bu bölümü kaçırmayın!

İstanbul Hesabı - Fenerbahçe ve Kalamış Oynat
1. Sezon 29. Bölüm

İstanbul Hesabı - Fenerbahçe ve Kalamış

Ahmet Mümtaz Taylan bu hafta Kalamış - Fenerbahçe turu yapıyor. Anadolu yakasından bir tatlı huzur almak isteyenler için bu bölüm sizlerle!

İstanbul Hesabı - Ortaköy Oynat
1. Sezon 30. Bölüm

İstanbul Hesabı - Ortaköy

Ahmet Mümtaz Taylan bu hafta Ortaköy'de. İstanbul'un en bilindik semtine 50 TL ile yola çıkmak isteyenler bu bölümü kaçırmasın!

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur