Arctic Drift

Belgesel

Kuzey Kutbu’ndaki buzullar günden güne eriyor. 300 kişilik bilim insanından oluşan bir ekip bir yıl boyunca Kuzey Kutbu’nda buzulların içinde bir gemide yaşıyor. Kutupların erimesindeki gizemi araştırıyor. Bilimsel bir macera filmi tadında sürükleyici bir belgesel.

Arctic Drift  - Fragman Oynat
1. Sezon Fragman

Arctic Drift - Fragman

Kuzey Kutbu’ndaki buzullar günden güne eriyor. 300 kişilik bilim insanından oluşan bir ekip bir yıl boyunca Kuzey Kutbu’nda buzulların içinde bir gemide yaşıyor. Kutupların erimesindeki gizemi araştırıyor. Bilimsel bir macera filmi tadında sürükleyici belgesel Arctic Drift GAİN Premium'da.

Arctic Drift A Year In The Ice - 1. bölüm Oynat
1. Sezon 1. Bölüm

Arctic Drift A Year In The Ice - 1. bölüm

Kutuptaki iklim değişikliklerini incelemek için 300 bilim insanı tam bir sene sürecek bir yolculuğa çıkarlar. İlk görevleri, gemilerini kancalamak için doğru kalınlıktaki buz kütlesini bulmak. Araştırma verilerinin doğru çıkması için doğru buz kitlesini bulmaları çok onemli.

Arctic Drift A Year In The Ice - 2. bölüm Oynat
1. Sezon 2. Bölüm

Arctic Drift A Year In The Ice - 2. bölüm

Bilim ekibinin veri toplama işi hiç kolay değildir. Fırtınalar, kutup ayıları gibi büyük engeller araştırmalarının önüne geçer. Ona rağmen çok önemli gelişmelere adım atarlar. Bir buz çölünün ortasında daha geçirdikleri uzun zaman yüzünden artan gerginliklerini yaptıkları keşifleri kutlayarak dindirmeye çalışırken, yolcukluklarının sonunda onları ne beklediğinden haberdar değillerdir.

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur