Bir Şifa Bağımlısının İtirafları
 Belgesel 1 Sezon 6.8

Kızının çaresi olmayan hastalığına çözüm arayan bir anne, yogadan şaman ayinlerine, sülük tedavisinden ayuverdik beslenmeye kadar giden şifa arayışına çıkar. Ela Şafak Atakan’ın aynı isimli kitabından uyarlanan gerçek hayat hikayesinin dökü-dramasında hem bu maceraya hem de uzmanların görüşlerine tanıklık edeceksiniz.

Dizi - Belgesel - Psikolojik - Meraklısına - Kişisel Gelişim - Sağlık

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - Fragman Oynat
1. Sezon Fragman

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - Fragman

Kızının çaresi olmayan hastalığına çözüm arayan bir anne, yogadan şaman ayinlerine, sülük tedavisinden ayuverdik beslenmeye kadar giden şifa arayışına çıkar. Ela Şafak Atakan’ın aynı isimli kitabından uyarlanan gerçek hayat hikayesinin dökü-dramasında hem bu maceraya hem de uzmanların görüşlerine tanıklık edeceksiniz.
Bir Şifa Bağımlısının İtirafları tüm bölümleriyle GAİN'de

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - 1. bölüm Oynat
1. Sezon 1. Bölüm

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - 1. bölüm

Ela Başak Atakan bir şifa bağımlısı. Kızının hastalığına çare bulmak için ucu alternatif tıbbın dallarına kadar uzanacak olan şifa arayışına çıkıyor. Bu bölümde şamanizm, kurşun döktürme, astroloji ve tarot duraklarına uğruyor. Klinik psikolog ve tarihçiler de ona eşlik edip serüveni yorumluyor. Herkesin iyi şeyler duymaya ihtiyacı olduğu bu şifa arayışında, soracak çok fazla soru var.

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - 2. bölüm Oynat
1. Sezon 2. Bölüm

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - 2. bölüm

Kendisini bir şifa bağımlısı olarak tanımlayan Ela Başak Atakan, serüvenin ikinci bölümünde yoga kültürünün mistik ve engin dünyasına konuk oluyor. Çeşitli meditasyon ve yoga türleri arasında geziniyor. Kahkaha yogası, Kundalini ve daha birçok tür hakkında uzmanlara danışıyor. Herkesin iyi şeyler duymaya ihtiyacının olduğu bu şifa arayışında, soracak çok fazla soru var.

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - 3. bölüm Oynat
1. Sezon 3. Bölüm

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - 3. bölüm

Herkesin bir derdi var. Şehir hayatı, koşturmaca, egzoz dumanları ve nefes. Doğru nefes alıyor muyuz? Peki her şeyin temeli olan aile? Ela Başak Atakan kendisini bir şifa bağımlısı olarak tanımlıyor ve serüvenin üçüncü bölümünde insanın en temel öğeleri olan nefes ve aile konusuna giriş yapıyor. Yolculuğun bu kısmında nefes terapileri, aile dizimleri konusunda uzmanların seanslarına konuk oluyor, bu deneyimi yaşayanların cevaplarına ulaşıyoruz.

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - 4. bölüm Oynat
1. Sezon 4. Bölüm

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - 4. bölüm

Bütüncül tıp, adı üzerinde insana bir bütün olarak bakıyor. Peki yeni gelen bir kişiye nasıl davranıyor? Bu bölümde bütüncül tıbba, bunca yıllık beslenme alışkanlıklarına, modern tıbbın sınırlarına, refleksolojiye ve stresin hayatımızda kapladığı devasa yeri incelediği duraklara, uzmanları eşliğinde uğruyoruz.

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - 5. bölüm Oynat
1. Sezon 5. Bölüm

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - 5. bölüm

Şifa yolculukları sayesinde bir süper kahramana dönüşmek mümkün mü? Ela Başak Atakan kendisini bir şifa bağımlısı olarak tanımlıyor ve yolculuğunun detaylarını bizimle paylaşıyor. Beşinci durakta, kozmoenerji, ozon tedavisi, access bars seansı, manuel terapi, mikrobiyoloji ve hacamat seanslarına uzmanlarıyla beraber uğruyor. Herkesin aklında aynı soru, daha iyi hissetmek mümkün mü?

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - Final Oynat
1. Sezon 6. Bölüm

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları - Final

Önce odağı genişletmemiz lazım. Şifa dediğimiz kavram çok fazla alt segmente ayrılıyor. Ela Başak Atakan bir şifa bağımlısı ve bütün bu segmentler arasında bize rehberlik ettiği yolculuğumuzun artık sonuna geldik. Son durakta tıp tarihçilerine, klinik psikologlara ve anti aging uzmanlarına uğruyoruz. Peki Ela Başak Atakan vazgeçebildi mi?

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur