Piknik

Film

Siemens XXL buzdolabının kamerasıyla çekilen ve stop motion tekniğiyle üretilen bu kısa film, dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.

GAİN içeriklerinin keyfini çıkarmak için hemen üye olun.

Bölümler
Smile

Smile

Hayatı boyunca mutsuz ve huysuz olan bir kadın, bir sabah uyanınca artık 7/24 gülümsemek zorunda olduğunu fark eder.

On Airbnb

On Airbnb

Rita paraya ihtiyacı olduğu için dairesini Airbnb'de kiralamaya karar verir. Ama o gece kalacağı arkadaşı son dakikada iptal eder ve Rita evsiz kalır. Rita, bütün geceyi dışarıda geçirmemek için türlü türlü yollara başvurmak zorunda kalır.

Luvsik

Luvsik

Aşkı ilk defa deneyimlemek isteyen bir adam, tıbbi bir prosedüre başvurur.

Hurry Up

Hurry Up

Sophie’nin çok acil lavaboya gitmesi gerekir ve Montmartre'ın merdivenlerinden aşağı doğru koşturmakla meşguldür. Erkek arkadaşıysa bu durumla dalga geçer. Yol üstünde hediye almak için bir oyuncakçıya giderler. Sophie bir oyuncak bebek alır, ama erkek arkadaşı hala onunla dalga geçmeye devam eder. Bu durum Sophie’yi sinir etmeye başlar.

Beautiful Day

Beautiful Day

Eloise bir süredir yalnızdır. Uzun zaman sonra ilk randevusu için hazırlanır. Hayat umut dolu. Güneş parlak, Paris göz kamaştırıcıdır. Aşk ise tam burada, kapısının önündedir.

Unregistered

Unregistered

Geleceğin dünyasında ailelere getirilen kısıtlamalar, aşıklar arasında gerilime yol açar.

Orbit Ever After

Orbit Ever After

Aşk tüm sınırları aşar. Uzayda bile. Başrolünde Thomas Brodie-Sangster'ın olduğu masal gibi bir bilim kurgu.

Call Me Matthew

Call Me Matthew

İki yıl komada kaldıktan sonra Jean-Pierre nihayet uyanır. Ama kendisini Amerikalı aktör Matthew McConaughey sanarak. Çevresinin yapması gereken, herhangi bir travmaya neden olmamak için huyuna gitmek. Ancak bu o kadar kolay olmaz. Gerçek bir hikayeden uyarlanan bu kısa filmi kaçırmayın.

Scopa

Scopa

Kocasının mezarına çiçek koyan bir kadın, başka bir kadının kocasının mezarına bıraktığı çiçeği görünce kıskanır. Aralarında bir çekişme başlar.

Best Friend

Best Friend

Yalnız bir adam, ona mükemmel sanal arkadaşlar sunan Best Friend isimli uygulamaya bağımlı hale gelir.

Last Base

Last Base

Joachim ilk kez baba olacağı için paraşütle atlama sporunu bırakmaya hazırlanır. Öncesinde en yakın arkadaşı Øyvind ile son bir maceraya atılmak ister. Ancak maceralarının ortasında bir fırtına yaklaşır ve arkadaşlıkları sınanır.

Caronte

Caronte

Araba kazasında yaralanan genç, bir şekilde başka bir evrenle temas kurar.

Let Them Die Like Lovers

Let Them Die Like Lovers

Vücut değiştiren bir asker, görevlerinin ahlaki yönleriyle yüzleşiyor.

Helio

Helio

Distopik bir yeraltı toplumunda çıkan ayaklanmanın arifesinde, bir madenci özgürlüğün anahtarını bulur ve düşman hükümet onu öldürmeden önce kaçmaya çalışır.

Sure Thing

Sure Thing

Bill, bir cafe'de Betty'nin masasında müsait olan tek sandalyeye oturur. Acaba oraya oturarak onun için 'özel biri' haline gelebilir mi? Kalbini açmasının bir garantisi var mı?

Paris You Got Me

Paris You Got Me

Flemenko yapmak isteyen Ksenia, sokak sanatçısı George ile karşılaşır. Onu illüzyon sanatının büyülü dünyasıyla tanıştırır. Sanatın dış dünyayı değiştirdiği kadar iç dünyayı da değiştirmesi üzerine seyir değeri yüksek bir film.

Reality +

Reality +

Beyin çipi olan 'Reality+' algılarınıza göre hareket eder ve kendinizi mükemmel bir fiziğe sahip olarak görmenizi sağlar. Çipi olan herkes sizi yeni fiziğinizle görürken siz de onlarınkini görebilirsiniz. Ancak çip günde sadece 12 saat aktiftir.

System Error

System Error

George, bir yandan markette çalışırken bir yandan umutsuzca arkadaş arıyor. Ama George bir yapay zeka hizmetidir ve yapay zekaların arkadaşları yoktur. En azından şimdilik.

Parvaneh

Parvaneh

İsviçre dağlarındaki mülteci merkezinde yaşayan Afgan göçmeni Parvaneh, babasının hastalandığını haber alır. Ailesine para göndermek için Zürih’e gider ve bu bir dizi olayın başlangıcı olur.

Helium

Helium

Ölmek üzere olan Alfred, hastane çalışanı Enzo’nun anlattığı fantastik Helium hikayeleri sayesinde neşesini yeniden kazanır ve kendine dünyadan uzak, sihirli bir sığınak bulur.

The Last Will

The Last Will

Genç Jakob Adler, annesinin vasiyetini yerine getirmek için babasıyla görüşür. Ama babası 25 yıl önce kendi kardeşini öldürmekten adli psikiyatri hastanesinde tutuklu bulunan bir hastadır.

Kiruna-Kigali

Kiruna-Kigali

Buzun ve karın ortasında, İsveç'in en kuzeyindeki Kiruna kentinde bir kadın hastaneye doğru ilerler. Ruanda, Kigali'nin kavurucu güneş ışığı altında başka bir kadın sedye üzerinde hastaneye götürülür. Doğurmanın eşiğindeki birbirinden binlerce mil uzakta iki bekar anne aynı korkuyu paylaşır.

Just For The Record

Just For The Record

Terk edilmiş bir tavan arasında kalmış diktafon robotu REC, çaresizce penceresinde duran küçük kuşla bağlantı kurmaya çalışır.

Toyland

Toyland

1942 Almanyası. Marianne Meißner, oğlunu korumak için Yahudi komşularının 'Toyland'a doğru bir yolculuğa çıkacaklarına inandırmaya çalışır. Bir sabah oğlu da komşuları da ortadan kaybolur.

Piknik

Piknik

Siemens XXL buzdolabının kamerasıyla çekilen ve stop motion tekniğiyle üretilen bu kısa film, dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.

The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

Kalbi kırık bir adam, eski kız arkadaşını unutmak için internete başvurduğunda, tahmin ettiğinden fazlasını alır.

The Brunchers

The Brunchers

Londra'da brunch'a gitmek isteyen bir çift, ancak nereye gideceğine karar vermek, bir yerde yer bulmak, ne yiyeceğine karar vermekten daha zordur.

Kini

Kini

Dört yetişkin kardeş, annelerinin onlara bir haber vermek istemesi üzerine evde yeniden bir araya gelir. Aynı odayı paylaşmak zorunda kalan kardeşler, haberi aldıklarında her şey değişir.

A Target

A Target

Arto arabasında karısını ve çocuğunu bekler. Mağazadan döndüklerinde, bilinmeyen bir adamın onları taciz ettiğini söylerler. Arto, kendi kanunlarıyla oynamaya karar verir ve sosyal medyada adamı utandıracak bir video çekmeyi planlar.

Zwart

Zwart

Acemi Ronnie, bilgisayarındaki doğrulama soruları sırasında biraz fazla kişisel bilgi verir ve karşılığında işletim sisteminden tamamen özelleştirilmiş bir davet alır. Teklifi kabul ettikten sonra işletim sistemi bilgisayarını ele geçirir ve Ronnie'yi karanlık arzularını karısından saklamak için elinden gelen her şeyi yapmaya zorlar.

Bis Gleich

Bis Gleich

Gerçekte hiç tanışmamış ama her gün aynı ritüeli paylaşan iki ileri yaşta komşu arasındaki adı konmamış bağ, yüzleştiklerinde daha da derinleşir.

The Last

The Last

Zamansız bir dünyanın yıkıntıları arasında mahsur kalan bir bilim adamı, yapay zekayı onarmaya çalışır. Bir yandan teknolojiyle, bir yandan hırsı ve yalnızlığıyla mücadele eder.

The Stick

The Stick

Aava'nın tek bir isteği vardır; bir köpek almak. Bu arada, anne, babasının evliliği çatırdamaya başlar.

Final Offer

Final Offer

Şanslı bir avukat, insan ırkı adına müzakere yapmak için seçildiğini öğrenir.

The Gunfighter

The Gunfighter

Klasik bir Kovboy hikayesi. Yalnız kovboy salona girer. Ancak tek fark kovboy ve salondaki herkes, hikayeyi anlatan dış sesi duymaktadır.

Aftermath

Aftermath

Ağabeyinin onun büyümesine ihtiyacı olsa da Jim'in hala çocuk kalmak ister. Acımasız bir buz çağında hayatta kalmak için çırpınan iki kardeş aynı zamanda birbirleri ve sorumluluklarıyla da mücadele eder. Sonunda bir yere "ev" demenin ne olduğunu öğrenirler.

Drone Strike

Drone Strike

Drone Strike, 4000 mil ötede cehennem ateşi füzeleri ateşleme işiyle ev hayatını dengelemeye çalışan bir aile babası ve drone pilotu olan Will Brydon'ı konu alan sürükleyici bir drama.

High Score

High Score

Kıyamet sonrası dünyada, bir adam atari salonuna sığınır.

3x3

3x3

Basketbol sahasındaki güvenlik görevlisiyle temizlikçinin sıra dışı üçlük kapışması.

A Film By Vera Vaughn

A Film By Vera Vaughn

Vera Vaughn, dijital çağa uygun bir korku filmi tasarlamaktadır. Fakat kendi tasarladığı dünyayla aniden yüz yüze gerekir.

Enough!

Enough!

Her şey normal giderken ve aslında içinizde hiçbir şey normal değilken bir anda geliveren o "hal"i anlatan kısa animasyon.

Oceanmaker

Oceanmaker

Denizler kurumuştur ama cesur bir pilot, kalan son su kaynağı olan bulutların kontrolü için gökyüzü korsanlarına karşı savaşır.

The Candidate

The Candidate

Zihnimizin arkasındaki karanlık düşüncelerin bir sesi ve hatta gücü olsa ne olurdu?

Flyby

Flyby

Bir astroid insanlardaki zaman algısını değiştirir. Bir adam hızla kaybolup giden bu zamana ayak uydurmakta çok zorlanır.

Speed Dating

Speed Dating

Hayallerinin erkeğini bulmak için tüm çareleri tükenen Ava, son bir yol dener; 'hızlı buluşma'.

Mascarpone

Mascarpone

Bir araba kazası, hayalperest makinist Francis’i zalim gangster Mascarpone’nin dünyasına sürükler. Animasyon ve gerçeğin birleştiği seyir dolu bir film.

Fabrizios Initiation

Fabrizios Initiation

Aşkı ve cinselliği ilk kez tadan bir ergen için en önemli ve en zor sahip olunan şey mahremiyettir. Fabricio’nun ilk deneyimi için en doğru yeri ararken yaşadığı komik macerayı anlatan bir kısa film.

The Give and Take

The Give and Take

11 yaşındaki Amy, 80'lerden kalma bir oyun dergisinde gördüğü numarayı çevirir. Kozmik bi hata sonucu, 1989 yılındaki bir oyun şirketinin çağrı merkezi çalışanıyla görüşme yapar.

World Builder

World Builder

Bir adam aşkı için, holografik araçlar yardımıyla pastoral bir bilinçaltı alanı yaratır.

This Time Away

This Time Away

Nigel, geçmişin gölgesinden ve kaybettiği ailesinin anılarından kurtulamayan münzevi bir adamdır. Ta ki beklenmedik bir ziyaretçi tüm rutinini bozana kadar.

Rewind

Rewind

Kızını savaşta kaybetme korkusu taşıyan bir anne, fütüristik bir teknoloji kullanarak korkusunu bastırmaya çalışır.

Travelooper

Travelooper

Utangaç bir adam olan Graham, kaderinin yalnızlık olduğunu kabullenmiştir. Ancak bir zaman döngüsüne yakalanır ve ansızın geleceğini görür. Bu döngü ona ne yapması gerektiği hakkında bir fikir verir.

The Fly

The Fly

Bir banka soygununun bitmesini bekleyen gergin bir şoförün, soyguncu arkadaşları dönmeden önce 3 dakikası vardır. Oldukça sinir bozucu üç dakika.

Bermuda

Bermuda

Patronu Jonna'ya lokantadaki müşterilere karşı daha dostça davranması söylendiğinde, tek misafirle kibar bir konuşma hızla tırmanır.

Quiet Carriage

Quiet Carriage

Bir adam, toplu taşımada bağıra bağıra konuşarak kuralı çiğneyen birine müdahale edip onu durdurmakla, ömür boyu pişmanlık içinde yaşamak arasında gidip gelir.

Palindromes

Palindromes

Otto'nun dünyası, Anna'yla karşılaştığı anda alt üst olur.

May... I Have This Dance

May... I Have This Dance

Sir John Standing'in de dediği gibi "dans etmeyi seven bir kızın yürekleri ısıtan hikayesi."

Cockatoo

Cockatoo

Michael eski kız arkadaşıyla ayrılığının altıncı ay yıldönümünü, eve bir kadın çağırarak kutlamaya karar verir. İlişkisindeki başarısızlığı telafi etmek ister ama bazen bazı şeyleri olduğu gibi bırakmak en iyisidir.

Lie Detector

Lie Detector

Dane'in mükemmel bir ilk izlenim bırakmak için sadece bir şansı var. Ama maalesef iş görüşmesinde bir de yalan makinesi var!

Ftl

Ftl

Işık hızından da hızlı uzay aracını ilk defa test eden bir astronot, tahmin ettiğinden çok daha uzağa gider.

Drawcard

Drawcard

Bir resim bin kelimeden daha değerlidir. Bazen konuşmayıp sözü resimlere bırakmak en iyisidir.

Hot Dog

Hot Dog

Bir grup iş arkadaşı, sıcakta arabaya kilitlenmiş bir köpek görür ve kurtarmaya çalışır. Ama bu iyi niyetli çaba, büyük bir kaosun başlangıcı olur.

Lockbuster

Lockbuster

İş arkadaşları heyecanla tatil planı yaparken Joost tek bir şeyin hayalini kurar, bilgisayarında aksiyon filmi izlemek. Fakat küçük bir kaza sonucu kendini aksiyon filminin kahramanı olarak bulur.

Synthia

Synthia

Bir güncelleme sonrası, robot asistan artık isteklere cevap veremez. Ancak robotlar neyin şaka neyin gerçek olduğunu her zaman söyleyemez.

The Secret Number

The Secret Number

Bir psikiyatrist ünlü bir matematikçi olan hastasını 3 ile 4 arasında gizli bir tamsayının varlığını düşünmeye zorlar.

Come F*ck My Robot

Come F*ck My Robot

Craigslist'in gerçek bir paylaşımından uyarlanan bilim kurgu hikayesi. Seks robotunun prototipiyle cinsel ilişkiye girecek birini ararlar. 18 yaşındaki bakir bir erkek bunu kabul eder.

Little Thing

Little Thing

Küçük bir yaratık bomboş bir şehirde yalnızdır ve ona eşlik edecek birilerini arar. Kendi sesini bulmakla ilgili bir kısa film.

Fegere

Fegere

Arif oyunculuk sevdasına düşmüş, emekli bir aile babasıdır. Keşfedilme umuduyla dizi setlerinde figüranlık yaparken iki sayfalık bir doktor rolüne ezkaza o seçilir. İzleyici için küçük ama kendisi için hayatının fırsatı olan bu rol aynı zamanda başına gelen en travmatik günü yaşamasına sebep olacaktır. Fegere; kimsenin haberinin olmadığı, Türk dizi sektöründeki figüranlara uygulanan hayal tacirliğini konu alıyor.

Plurality

Plurality

Zamanda yolculuk yapanlar aramızda saklanıyor ve hiç de dost canlısı değiller.

Cupid's Paradise

Cupid's Paradise

Herkesin yüzeysel faktörlere göre derecelendirildiği ütopik bir dünyadayız. Jenn'in ise aşk tanrısının kölesi olmadan önce bir eş bulabilmek için 100 randevu şansı vardır.

Akide

Akide

Hayatta kalmanın bedeli, yaşamaya devam etmektir. Hakan Günday'ın 'Az' romanından uyarlanan, dünya çapındaki farklı festivallerde 10'a yakın ödülün sahibi olan, Hande Türkel'in yönetmenliğini yaptığı kısa film.

My Best Friend is Stuck

My Best Friend is Stuck

En iyi arkadaşı Rachel'e gizlice aşık olan Connor, ona ayaklarını yerden kesecek bir doğum günü hediyesi alır.

Unexpected Item

Unexpected Item

Bazen ödediğinizden fazlasını alırsınız. Henry'nin süpermarkette yakaladığı fırsat, bu kez diğerlerinden farklıdır.

Time To Kill

Time To Kill

Tetikçiler bile annelerinin telefonuna cevap vermek zorundadır.

Future Boyfriend

Future Boyfriend

Bir kadının romantik randevusu, erkeğin geçmişini anlatmasıyla garip bir hal alır. Romantik bir bilim-kurgu filmi.

Multiverse Dating For Beginners

Multiverse Dating For Beginners

Romantik komediye sürrealist bir bakış. Ivy ve Dave adeta birbirleri için yaratılmıştır. Ta ki Ivy tek sözüyle Dave'i korkutana kadar. Ama bu, sıradan bir gece değildir. Matrix'te bir aksama, havada ise dejavu vardır. Ivy aşkı kuralına göre oynarsa nasıl sonuçlanacağını görme şansı yakalar.

Cemil Şov

Cemil Şov

Cemil alışveriş merkezinde çalışan bir güvenlik elemanıdır. En büyük arzusu “Ayın Elemanı” seçilmek ve aynı yerde çalışan platonik aşkı Burcu’ya kendini göstermektir.

Ctrl Z

Ctrl Z

Manchestar'da sıradan bir cafe'de geçen zamanlar arası bir yolculuk. Umutsuz aşka tutulmuş bir mucit zaman makinesi icat eder. Böylece aşkını etkilemek için sınırsız şansa sahip olacaktır. Acaba gerçekten işe yarayacak mıdır?

Cuddle Party

Cuddle Party

Boşanmanın eşiğinde bir çift, bir grup insanın katıldığı “sarılma terapisi”ne katılmaya karar verir. Fakat toksik ilişkileri terapiyi mahvederken aynı zamanda onları birleştiren şok edici bir olaya sebebiyet verir.

Exit Strategy

Exit Strategy

Zaman döngüsüne yakalanan iki kardeş, çıkabilmek için feci bir yangını önlemek gibi bir takım şaşırtıcı olaylardan geçmek zorundadır.

Rise

Rise

Yapay zekalar kontrolden çıkar ve insanla makina arasında bir savaş başlar. Distopik bir gelecek filmi.

Sevinç Vesaire

Sevinç Vesaire

Zamandan muaf devlet dairesinde, bitimsiz mesailerden bir yenisi başlamak üzeredir. Bir grup Sözlükçü, daha sıkı bir Büyük Sözlük için gereksiz, kesinlikle sakıncalı ve ihtimalen sakıncalı her türlü sözcüğü oy birliği ile imha etmek üzere işe başlarken, bölüme o gün atanmış Daktilo'nun soruları rutini bozacak, işleri karıştıracaktır. Oysa liste uzun, gündem yoğun, sözcükler sayısızdır.

Skipped

Skipped

Gece mesaisine kalan bir ofis çalışanı, ansızın zamanda yolculuk yapabildiğini keşfeder. İşlerini kolaylaştıran bu olağanüstü güç, gerçekten o kadar olağanüstü müdür?

Cocodrillo

Cocodrillo

Bir anne, iki senedir konuşmadığı “gamer” oğluyla yeniden ilişki kurmak için ilginç bir yöntem bulur.

Kutlama

Kutlama

Doğayı ve hayvanları seven 5 yaşındaki Leyla’nın, evlerinin bahçesinde Kurban Bayramı'nda kesilmeyi bekleyen koyunu kurtarmak için bir fikri vardır. Elif Sözen'in yazıp yönettiği kısa film.

La Queue

La Queue

Süpermarket kuyruğunda bir adam, elinde sadece bir ürünle bekleyen kadına sırasını verir. Bu durum diğer müşterilerin öfkesini çeker ve giderek modern dünya cehennemine dönüşür.

Cru

Cru

İyi bir aileden gelen Jean çalışkan ve hırslı bir aşçıdır. Michelin yıldızlı bir restoranda işe girer. Fakat acımasız düzende ayakta kalabilmek için bir o kadar acımasız olan şefini etkilemek zorundadır. Bu durum mutfak içinde ve dışında bir farklılık savaşı başlatır. İçiniz sıkışarak izleyeceğiniz bir kısa film.

The Guide

The Guide

Gizemli boşluktan gelen koruyucu bir melek, yaşlı adamı ilk aşkına doğru bir yolculuğa çıkarır.

The New Politics

The New Politics

Bir sabah uyanınca güne hazırlanmamız bambaşka bir teknolojide nasıl olacak.

Hashtag

Hashtag

Sosyal medya ünlülerinin her şeyi belirlediği bir çağda, Gigi Edgly internetin en ünlü ikonlardan biri. Ancak popülaritesini korumak için ne kadar ileri gitmesi gerekiyor?

Great Adventures

Great Adventures

Bir dede torun hikayesi. Ama alışık olduğumuz naif ve iç ısıtan cinsten değil. Aksiyon, savaş ve macera dolu bir hikaye. Hayal gücü ve jenerasyonlar arasındaki bağı gösteren coşku dolu bir banliyö destanı.

Broccoli

Broccoli

Hayat size brokoli veriyorsa, pizza sipariş edin! Ama her zaman aradığınız pizzacıyı Google satın almışsa bir kere daha düşünün.

How to Survive a Break up

How to Survive a Break up

İki taraf için de çok zor olan bir ayrılıkla başa çıkma hikayesi. Tekrar bekar olmak, yeni flörtler, tek gecelik ilişkiler, 'yardım' etmeye çalışan arkadaşlar ve çok daha fazlası.

The Replacement

The Replacement

Bir temizlikçi seçim gecesi kendi klonunun başkan olmasından sonra yaşayamadığı hayatı düşünüp kendini kötü hisseder. Adalet aramak, ön yargılara ve sınıfçılığın yeni formlarına karşı çıkmak için bir mücadele başlatır. Klonlamanın etik boyutunun kitleleri böldüğü bir toplumda, yeni seçilen başkan kendine çok benzese de bunun da tehlikeleri vardı.

Archetype

Archetype

Bir savaş robotu olan RL7, geçmiş yaşamında insan olduğuna dair anılarını hatırlayınca hata verir.

Harry Grows Up

Harry Grows Up

Aşk acısı çeken yalnız biri için New York oldukça acıtıcı olabilir. Özellikle bu kişi tek başına yaşayan 18 aylık biriyse.

A Date In 2025

A Date In 2025

Yıl 2025. Süper teknolojik yapay zeka, genç adama acilen bir randevuya gitmesi gerektiğini aksi halde yalnızlıktan intihar edeceğini söyler.

Perfectly Natural

Perfectly Natural

Yeni bebek sahibi olmuş bir çift, ona iyi bir gelecek sağlamak için sanal ebeveynlik sistemi satın alırlar. Ama bunun bedeli zannettiklerinden fazla olacaktır.

Kamyon

Kamyon

Kendisine emanet edilen kamyonla şehirler arası uzun bir yola koyulan Besim, motor arızası sebebiyle Anadolu’nun bağrında, ıssız bir yolda kalakalır. Besim’in yanmasından korktuğu kamyona tamirci bulma arayışı, gitgide daha karmaşık bir hal alır.

Videoyu eklemek istediğiniz listeyi/listeleri seçin.

Kaydet
Yeni liste oluştur