NightmARes

Film

Hangisi gerçek, hangisi sanal gerçek? Gerçekle VR teknolojisinin birbirine girdiği gerilim filmi.

GAİN içeriklerinin keyfini çıkarmak için hemen üye olun.

Benzer İçerikler
Deepfake. Ah sanal dünya!

Deepfake. Ah sanal dünya!

İnternette okuduğunuz her şeye inanmayın. Ama gördüğünüze de inanmayın. Sahte pornolar, sahte politik konuşmalar... İnternet yalanlar diyarına dönüştüren 'deepfake' (derin sahtecilik) teknolojilerinin gerçeklik algımızı nasıl dönüştürebileceğini masaya yatıralım.

IGN - Sony VR kontrolcüleri
Sezon 1 Bölüm 38

IGN - Sony VR kontrolcüleri

Sony, yeni VR kontrolcülerini duyurdu. Gelin nasıllarmış bakalım.

VR'ın sınır tanımayan sınırları

VR'ın sınır tanımayan sınırları

Yazılımcılar ve tıp uzmanları, sanal gerçekliğin güçlü yönlerini ve ortaya çıkan zorlukları anlatıyor. VR'ın terapötik potansiyelini keşfederken, oyun tasarımcılarının bu nefes kesici sanal dünyaları inşa ederken göz önünde bulundurması gereken tıbbi risklere de bir göz atın.

Şokopop - Berlin in Berlin Savaşı
Sezon 1 Bölüm 3

Şokopop - Berlin in Berlin Savaşı

Hülya Avşar'ın Berlin in Berlin filmiyle gelen başarısı ve filmin yönetmeni Sinan Çetin'le girdiği soğuk savaş.

Arkada Çalsın
Sezon 1 Bölüm 12

Arkada Çalsın

Foo Fighters’ın son albümü Medicine At Midnight için ürettiği sakesinden sonra Deftones da kendi tekilasını üretti. Tracy Morgan’ın Louis Armstrong biyografik filmi üzerinde çalışıyor. Grammy’ler sahiplerini buldu...

Konuşmamız Lazım - İoanna Kuçuradi
Sezon 1 Bölüm 7

Konuşmamız Lazım - İoanna Kuçuradi

Konuşmamız Lazım’ın bu haftaki konuğu, Türkiye’de felsefe deyince akla gelen ilk isim, felsefemizin bir numarası İoanna Kuçuradi. Aşklarımız ne kadar gerçek? Mutluluğu nasıl buluruz? Konuşmamız lazım!

Ne rekorlar sığdırmışsınız ninecim?
Sezon 1 Bölüm 44

Ne rekorlar sığdırmışsınız ninecim?

Rusya'da kırılmadık rekor bırakmayan 99 yaşındaki savaş gazisi Maria Koltakova bu kez 1.5 saatlik sanal uçuş gerçekleştirdi.

COVID ON9 - İlk Dalga - 1. bölüm
Sezon 1 Bölüm 1

COVID ON9 - İlk Dalga - 1. bölüm

11 Mart 2020, Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının açıklandığı tarih. Aynı gün Dünya Sağlık Örgütü bu hastalığı ‘pandemi’ ilan etti. 2 bölümlük bu belgeselde virüsün ortaya çıktığı ilk günlerde yaşananlara tanık olacaksınız. Her şey nasıl başladı, nasıl ilerledi? ‘İlk Dalga’yı göğüsleyen sağlık çalışanları, hastaneler, yoğun bakım servisleri neler yaşadı? Sokakları boşaltıp evlerine kapanan insanlar bu sert değişimle nasıl baş etti? İşyerleri, restoran ve kafeler, okullar, sınırlar birer birer kapanırken ardında neler bıraktı? Filmi bir yıl geriye sarıyoruz.

Sofrada Havan Olsun! - Peynir
Sezon 1 Bölüm 4

Sofrada Havan Olsun! - Peynir

Havalı arkadaşlarını kahvaltıya çağıran Kıvanç, marketten aldığı çeşitleri Fransız peyniriymiş gibi gösterebilecek mi? Ortamların gurmesi gibi görünebilmek için kilit soruları Kıvanç Talu soruyor, anahtar cevapları gerçek gurme Vedat Milor veriyor.

Synthia

Synthia

Bir güncelleme sonrası, robot asistan artık isteklere cevap veremez. Ancak robotlar neyin şaka neyin gerçek olduğunu her zaman söyleyemez.